Rop från förorten – Diktvideo

Rop från förorten – diktvideo

Uppdaterad 14 oktober 2022

Rop från förorten – Diktvideo är en dikt jag skrev 2015 och som är baserad på en händelse i porten bredvid min i förorten där jag lever i Södertälje. I videon läser jag dikten och har illustrerat den.

Rop från förorten – Diktvideo är gjord för YouTube

Du har väl inte missat min YouTube-kanal Min plats bland orden? Där lägger jag upp skrivtips, annat som rör skrivandet och mina diktvideor. Prenumerera på kanalen så missar du inte nästa video.

Rop från förorten – Diktvideo ÄR EN VIDEO.

Titta också på Tillfälligt besök, Södertälje, Skotten sliter itu sömnen och läs dikten Våldsspiralen.

Fler video

Författare

  • Iréne Svensson Räisänen

    Poet och författare. Jag har gett ut 5 diktsamlingar, 3 skrivhandböcker, 1 novellsamling och medverkar i 30-talet antologier. Driver skrivforumet SkrivarSidan.nu och Poetpodden. Dessutom gör jag hemsidor och bloggar till författare/poeter.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

Iréne Svensson Räisänen
Rulla till toppen